• Benodi

4 sposoby jak pozbyć się porannej sztywności karku!

Aktualizacja: 10 gru 2020

Ile razy w tygodniu budzisz się ze sztywnym karkiem? Tuż po przebudzeniu czujesz się „połamany”?


Dolegliwość ta dotyka coraz więcej ludzi. Charakteryzuje się bólem w okolicach szyi i karku oraz uniemożliwia swobodne poruszanie się. Ból może stopniowo nasilać się, promieniować do okolic głowy, łopatek a nawet ramion i przedramion. Nie możemy tego bagatelizować!


Jak najczęściej dochodzi do porannej sztywności karku?


1. Nieodpowiednia poduszka i materac

2. Długotrwałe przyjmowanie złej postawy ciała : długa praca przy biurku

3. Stres

4. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa


4 sposoby jak pozbyć się porannej sztywności karku:


1. Rozciąganie mięśni szyi

Rozciąganie pomaga nie tylko uśmierzyć ból, ale także przywrócić normalny zakres ruchu. Możesz rozciągać się przed spaniem i tuż po wstaniu z łóżka.a) Prawą rękę wyciągnij wzdłuż prawego boku zaś lewą połóż na głowie i delikatnie zacznij przyciągać ją do lewego ramienia. Wytrzymaj w takiej pozycji 1 minutę, a następnie pomału puść głowę i powtórz ćwiczenie na drugą stronę. Pamiętaj przytrzymaj, nie pulsuj!b) Powoli odchyl głowę do tyłu i wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund. Jeżeli pojawi się silny ból z tyłu głowy lub zawroty, przerwij ćwiczenie!


2. Ciepłe okłady

Sztywność szyi jest często wynikiem napiętych mięśni. Gorący kompres pomoże je rozluźnić i zapomnieć o bólu. Ciepły okład możesz zrobić nawet z namoczonego ręcznika.3. Regularna aktywność fizyczna

Ruch przyczynia się do zwiększenia przepływu krwi w mięśniach. Im częściej będziemy ćwiczyć, tym rzadziej dopadną nas poranne bóle. Pamiętaj, że przeciążanie organizmu nie jest dobrym rozwiązaniem. Ćwiczenia powinny sprawiać radość, nie ból!


4. Masaż

Fizjoterapeuta/masażysta po szczegółowym wywiadzie, oceni co jest główną przyczyną sztywności oraz zleci odpowiednie leczenie. Regularne masaże znacznie poprawią przepływ krwi w mięśniach. Obolałe, "sztywne" mięśnie poczują natychmiastową ulgę. Pozwoli to szybciej odzyskać ruchomość i sprawność szyi. Zapomnisz o bolesnych porankach! Czas na miłą pobudkę z uśmiechem na twarzy :)


Fizjoterapia i masaż przy porannej sztywności karku, z dojazdem w Warszawie
Nasze usługi szybko pomogą Ci z tego rodzaju bólem, skontaktuj się z nami:

https://www.benodi.com/kontakt

159 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Pracujemy na terenie Warszawy

Bielany, Bemowo, Żoliborz, Wola, Włochy, Ochota, Śródmieście, Mokotów, Ursynów, Wilanów, Białołęka, Targówek, Praga, Rembertów

Warszawa

GODZINY OTWARCIA

PoniedziałekWtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota 

10:30–21:00
10:30–21:00
10:30–21:00
10:30–21:00
10:30–21:00
10:30–20:00

(+48) 508 659 602

ING 61 1050 1025 1000 0097 1844 7130

©2019 by Benodi.

  • Facebook
  • Linkedin
  • Instagram