top of page
  • Zdjęcie autoraBenodi

Pozycje odciążające kręgosłup w ciąży

Zaktualizowano: 8 kwi

Pewnie już wiecie, że ciało podczas ciąży przechodzi masę zmian! Powiększający się brzuch powoduje przesunięcie środka ciężkości, co wraz ze wzrostem masy ciała przyczynia się do dyskomfortu, a codzienne czynności jak stanie, siedzenie, chodzenie, praca stają się wyzwaniem dla układu ruchu, szczególnie dla kręgosłupa.


kręgosłup w ciąży

Najlepszymi metodami przeciwbólowymi jest oczywiście fizjoterapia, masaż oraz aktywność fizyczna. Jeżeli nie możesz skorzystać z pomocy, użyj pozycji ułożeniowych, które powinny przynieść ulgę na jakiś czas. Każdą z nich utrzymaj kilka minut. Jeżeli poczujesz nasilający się ból lub inny dyskomfort-przerwij.


1. Klęk podparty - pamiętaj o zachowaniu kąta 90 st. w stawie biodrowym i kolanowym. Ustaw nadgarstki pod barkami. Głowa w przedłużeniu kręgosłupa. Staraj się brzuch "wcisnąć" do kręgosłupa. Pamiętaj o oddechu!


pozycja w klęku podpartym


2. Ukłon japoński - jeżeli nie macie piłki możecie ułożyć ręce płasko lub oprzeć o krzesło. Kolana rozstawcie szerzej, żeby zrobić miejsce dla brzucha. Rozluźnij barki, głowę, oddychaj głęboko.ćwiczenia dla kobiet w ciąży


3. Klęk podparty - zachowaj 90 st w stawie biodrowym i kolanowym. Jeżeli nie masz piłki możesz oprzeć się o krzesło, kanapę itp. Pamiętaj o oddechu.ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Pamiętajcie, że pozycje mają być przyjemne, odciążające! Jeżeli gorzej się czujecie, dodatkowo coś Was boli - przerwijcie !

Miłego odpoczynku <3Fizjoterapia i masaż w ciąży, w Warszawie


fizjoterapia kobiet w ciąży
 

Zapraszamy do kontaktu:

307 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page