top of page
  • Zdjęcie autoraBenodi

Fizjoterapia uroginekologiczna

Zaktualizowano: 8 kwi

Co to jest fizjoterapia uroginekologiczna?


Jest to gałąź fizjoterapii, która ostatnimi czasy prężnie rozwija się w Polsce. Ukierunkowana jest na przywrócenie sprawności w obszarze miednicy. Fizjoterapia uroginekologiczna to szeroki dział i tak naprawdę metodę terapii dobiera się w zależności od problemu zgłaszanego przez pacjentkę.


Jakimi problemami zajmuje się fizjoterapeuta uroginekologiczny?


* Ból w obszarze miednicy

* Obniżenie/wypadnie narządów miednicy mniejszej

* Nietrzymanie moczu

* Pochwica

* Wulwodynia

* Endometrioza

* Rozejście mięśnia prostego brzucha

* Rozejście spojenia łonowego

* Bolesne miesiączki

* Bolesne współżycia

* Blizny po CC, nacięciu kroczafizjoterapia uroginekologiczna


Czyli problem może dotyczyć zarówno kobiet w ciąży jak i po ciąży! Ale nie tylko ! Zgłoś się do fizjoterapeutki jeżeli masz bolesne miesiączki czy nietrzymanie moczu, które nie było związane z porodem.


Czy wiesz, że niektóre problemy mogą dotyczyć też mężczyzn? Np: rozejście mięśnia prostego brzucha. Większość kobiet myśli, że problem dotyczy tylko ciężarnych. Nic bardziej mylnego!


Warto wspomnieć, że to jedne z wielu problemów z jakimi borykają się kobiety. Do fizjoterapeuty uroginekologicznego możesz umówić się w celu profilaktyki, poprawy treningu dna miednicy czy przygotowania do porodu. Fizjoterapeutka pomoże Ci wzmocnić lub rozluźnić mięśnie dna miednicy.


Nie wiem czy wiecie, ale na zachodzie fizjoterapia uroginekologiczna to standardowa opieka po porodzie! A na wizytę możesz się umówić jeszcze w połogu.


Kiedy powinnam się zgłosić na fizjoterapię uroginekologiczną?


Oczywiście kiedy występuje u Ciebie jeden z wymienionych wyżej problemów. Wizyta wskazana jest również wszystkim kobietom, które chcą w sposób świadomy nauczyć się pracy z własnym ciałem, pracy z dnem miednicy. Obowiązkowo kiedy przygotowujesz się do porodu lub jesteś już po! Z fizjoterapii uroginekologicznej warto również skorzystać w okresie planowania ciąży!


Na koniec bardzo ważna kwestia. Dziewczyny Wasze ciało jest najważniejsze! Zadbajcie o nie a gwarantuje, że będziecie miały lepsze samopoczucie <3


 

Jeżeli macie jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu:

https://www.benodi.com/kontakt

310 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentarze


bottom of page