top of page
  • Zdjęcie autoraBenodi

6 błędów podczas powrotu do formy po porodzie

Zaktualizowano: 8 kwi

Każda z nas chce pięknie wyglądać po porodzie, jak najszybciej pozbyć się nadmiaru kilogramów. Zaczynamy ćwiczyć, biegać, smarować się różnymi specyfikami, ale czy robimy to dobrze?


Pamiętaj! Mówimy o intensywnym, regularnym treningu. Delikatne ćwiczenia, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia dna miednicy, poprawa prawidłowej postawy ciała są jak najbardziej wskazane!


Często zaczynamy ćwiczyć intensywniej po połogu i nie widzimy żadnych efektów. Chciałabym Wam przedstawić 6 najczęściej popełnianych błędów przez nasze pacjentki.

1. Za wcześnie zaczynamy ćwiczyć


Lekarz prowadzący zawsze powtarza żeby do aktywności fizycznej wrócić po połogu:

poród naturalny: 6 tyg, cesarskie cięcie: 12 tyg.

Wydaje się długo prawda? Jednak jest to odpowiedni czas aby Twoje ciało wróciło do formy po 9 miesiącach zmian. Nie śpiesz się !


yoga

2. Ćwiczenia są źle dobrane


Nie zawsze ćwiczenia, które wcześniej przynosiły znakomite efekty, po ciąży też będą odpowiednie. Nie zawsze ćwiczenia działające na pacjentkę A, będą tak samo działać na pacjentkę B. W internecie znajdziecie masę ćwiczeń niekoniecznie pasujących do Was! Skonsultujcie się z fizjoterapeutką lub trenerem aby dobrał ćwiczenia odpowiednie dla Was.

3. Trening jest zbyt intensywny


Po połogu zabieracie się za zbyt intensywne ćwiczenia. Niestety robicie duży błąd. Przez okres ciąży Twoje mięśnie straciły już dawną siłę i elastyczność, Twój układ oddechowy jest mniej wydolny. Również sam poród wymagał od Ciebie bardzo dużego wysiłku. Czy po roku przerwy na siłowni, od razu sięgacie po największą sztangę? Nie! Dlatego nie róbcie tego swojemu ciału po ciąży.


4. Zapominamy o mięśniach dna miednicy


Problem dotyczy kobiet po porodzie naturalnym i po cesarskim cięciu. Często błędnie myślicie, że po cesarskim cięciu mięśnie dna miednicy nie są zagrożone. A co z okresem ciąży? Sama ciąża to duże obciążenie dla tych mięśni. Zgłoś się do fizjoterapeutki uroginekologicznej i sprawdź swoje mięśnie w trakcie ciąży i po porodzie.

ćwiczenia brzuszki


5. Katujesz brzuch brzuszkami


To najgorsze co możesz zrobić swojemu ciału po ciąży. Nie dość, że nie działają na mięśnie odpowiedzialne za wygląd brzucha to dodatkowo mogą wyrządzić sporo problemów. Pomyśl o alternatywie dla brzuszków! Ćwiczeniach, które aktywują mięśnie głębokie. Znów odsyłam Was do fizjoterapeuty lub trenera, który zrobi to dobrze.

6. Używasz pasa poporodowego


Pasom mówimy zdecydowane NIE! Więcej przeczytacie tutajFizjoterapia i masaż po porodzie w Warszawie

fizjoterapia kobiet po porodzie

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu

162 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Połóg po cc

Wulwodynia

Comments


bottom of page